55 – mis siis!

10 saadet ETV 55. juubeliks. Režissöör Maire Radsin, saatejuht Johannes Naan, tekstide autor Martin Aare, toimetaja Reet Linna, produtsent Age Kraus.

Otseülekanded, otse üle kivide ja kändude. ETV juubelisaate esimeses osas sukeldutakse võimsa telekanali põrsapõlve ja teieni tuuakse kõik vingemad nõuka- ning uue vabariigi-aegsed otseülekanded, mis on olnud emotsioonidest tiined välgatused meie hallis argipäevas. Esmaeeter 27.06.2010.

Mis on uudist? “Mis uudist, Ellu Puudist?” Juubelisaate teises osas reastatakse üles kõik põnevamad ETV uudistesaated läbi aegade. Sealhulgas tuuakse televaatajateni Vahur Kersna eksklusiivintervjuu teehöövlijuhiga ja õhku paisatakse küsimus, kas Aunaste usutlus ikka läheb eetrisse. Esmaeeter 04.07.2010.

Kes lasteekraani lahti keeras? Aasta 1962. Samal ajal kui vannitoas tilgub kraan, hakkab telerist tilkuma Lasteekraan. ETV 55. sünnipäeva saate kolmas osa võtab luubi alla maailma parimad ETVs tehtud laste- ja noortesaated. Esmaeeter 11.07.2010.

Soovid-soovid-soovid. Läbi 55 aasta on Eesti Televisioon tootnud tuhandeid välkuvaid muusikavideoid. Lindile on võetud kõik, kes vähegi viisi peavad. Ja siin ta on! Mu daamid ja härrad, lubage esitleda maailma esimest teletöötajate soovikontserti Eestis. Esmaeeter 18.07.2010.

Elu nagu telefilmis. “Tähelepanu, võte!” ütles John, kui oli vee välja lasknud. Kui arvate, et tegemist on viinavabriku degustaatorite atesteerimisega, siis te eksite. ETV juubelisaate viiendas osas visatakse kapsas Eesti Telefilmi kiviaega. Esmaeeter 25.07.2010.

Sporti ja torti! ETV juubelisaate kuues osa on lainetavate sikspäkkidega tugitoolisportlaste päralt! Esmaeeter 01.08.2010.

On vast melu – kultuur ja elu! Mis on elu mõte? Eks ikka olla kultuurne! Aga mida me siis ootame – ülikond selga, kummik jalga ja “Viljaveski” saatesse “kardulat” võtma! Juubeliprogrammi 7. osas riietatakse lahti elu- ja kultuurisaated. Esmaeeter 08.08.2010.

Lege värk – legendid ja telelavastused. Aasta siis oli 65. Eesti esimene seebikas kupatab aiatöödele esimese meeleheitel koduperemehe. Linna peal aga käivad jutud, et telemaja polegi telemaja, vaid hoopis staaride sünnitusmaja. Juubelisaate kaheksandas osas räägime telelegendidest ja teatrist, mida teles tehti. Esmaeeter 15.08.2010.

Klaver põõsas? Klassikaline juhtum! Juubelisaate üheksandas osas surume tiibklaveri gaasipedaali nõnda sügavale parketi sisse, et selle väljatõmbamiseks on vaja eide, taadi, koera, kassi ja hiire ning konna kombineeritud kilovatte. Pult kätte ja Joonast lähetama, sest täna räägime klassikalisest muusikast. Esmaeeter 22.08.2010.

Pilk levimuusika varasalve. Levi = lust ja hevi. Juubelisaate viimases osas annavad televaatajatele piki kõrvu kuumimad Eesti levimuusikud läbi aegade. Esmaeeter 29.08.2010

ERR annotatsioonid