Veebiallikad

Baltic Screen Media Review on ingliskeelne eelretsenseeritav ajakiri, mida alates 2013. aastast annab välja Tallinna Ülikooli Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituut (BFM). Selles käsitletakse Läänemere regiooni riikide ekraanimeediat – filmikunsti, televisiooni, interaktiivset meediat, videokunsti ja -mänge, liit- ja virtuaalreaalsust – ning audiovisuaalkultuuride vastastikuseid seoseid ja mõju. Ajakiri ilmub trükis kord aastas kirjastuse Sciendo väljaandena ja on veebis vabalt kättesaadav.

Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi (EAAS) aastaraamat. EAAS on ajakirjandusvaldkonnaga tegelev selts (tegutsenud Tartus 1990-1996 ja uuesti aastast 2010), mille eesmärk on ühendada akadeemilise taustaga ajakirjanike, uurijate, õppejõudude ja üliõpilaste ning teiste huviliste püüdlusi elavdada ajakirjandusalast haridust, enesetäiendamist ja uurimistööd. Koos TÜ ühiskonnateaduste instituudiga annab EAAS välja aastaraamatut ja auhinda Kuldsulg.

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi veebilehe rubriigis TEADUS: üliõpilastööd leiab ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala üliõpilaste bakalaureuse- ja magistritööde nimistud alates 1950ndatest kümnendite kaupa. Leheküljel on link digitaalarhiivi DSpace: Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni lõputööd, kus töid saab otsida, lugemiseks avada ja alla laadida.

TLÜ Akadeemilise Raamatukogu digitaalkogust ETERA leiab muuhulgas ka Tallinna Ülikoolis kaitstud doktori-, magistri- ja bakalaureusetöid.

Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse ingliskeelselt lehelt leiab infot keskuse tegevuse, käimasolevate uuringute, teadlaste ja ilmunud publikatsioonide kohta. Loe uudiskirja siit.

err.ee meediakriitika leht jälgib nüüdismeedia arengut ja käsitleb selles esilekerkivaid probleeme, pidades silmas eelkõige avalikkuse huvi..

VÄLISMAISED VEEBIALLIKAD

Google Scholar otsingumootor leiab märksõnaga TELEVISION otsides ja relevantsuse järgi järjestades kiiresti olulisemad autorid ja raamatud televisioonist.

European Audiovisual Observatory. Uusimad materjalid Euroopa filmi-, TV- ja tellitavate videoteenuste turu ning regulatsiooni kohta. EAO haldab andmebaasi MAVISE 41 Euroopa riigis ja Marokos toimivate telekanalite, VOD-teenuste ja videojagamisplatvormide omanike ja jurisdiktsiooni kohta, teavet uuendatakse kord aastas. Ülevaate Eesti institutsioonidest ja asutustest, kes teavet koguvad, saab siit.

FLOW. Texase Austini Ülikooli raadio-, TV- ja filmiosakonna populaarne online-ajakiri. Sisaldab üle 1400 artikli ligi 700 autorilt USAst ja mujalt maailmast. Ajakirja missioon on olla kriitiline arutelupaik, kus meediateadlased, õppejõud, üliõpilased ja avalikkus saaksid arutleda kiiresti muutuva meediamaastiku üle. Lehekülge koordineerivad osakonna vilistlased, see toimib alates 2004. aastast.

Global Internet TV Consortium on meediateadlaste ühendus, kes uurib Netflixi ja muid interneti kaudu üle maailma levitatava televisiooniga seotud probleeme. Alustas tegevust 2016. aastal.

EBU Media Intelligence Service koondab oma tähelepanu avaõigusliku meedia aktuaalsetele küsimustele ja pakub EBU liikmetele rikkalikult uurimisandmeid, raporteid, analüütilisi materjale, slaidiprogramme ja teabegraafikat. Registreerumine on tasuta ja osa materjalidest on ka avalikkusele kättesaadavad.

Dartmouth College Library

Dartmouthi kolledži raamatukogu andmebaasi detailne otsingusüsteem võimaldab leida raamatuid, artikleid ja online-allikaid. Temaatilises kataloogis on eraldi lehed Television Genres ja Television Studies, selle rubriikide seas on ka lehekülg Television broadcasting in Europe. Dartmouthi kolledž asub Hanoveris, New Hampshire’i osariigis ja kuulub USA prestiižsete ülikoolide organisatsiooni Ivy League.

StudentFilmmakers. Online-ajakiri sisaldab palju kasulikku materjali, artikleid ja sündmuste ülevaateid filmitudengitele ning teavet uue erialakirjanduse kohta. Rubriigid: Näitlejatöö, Heli, Operaatoritöö, Produktsioon, Režii, Järeltöötlus, Stsenaristika.

Thinkbox on Inglismaal asuv rahvusvaheline turundus- ja uurimisagentuur, mis tegeleb telereklaami küsimuste uurimise ja mõtestamisega digtaalses meediakeskkonnas ning telekanalite ja agentuuride nõustamisega telerekaami alal. Palju kasulikke materjale ja mõtteainet.