Auhinnad

Valdo Pandi nimeline ajakirjanduspreemia

Preemia Eesti Televisiooni, Eesti Raadio ja edaspidi Eesti Rahvusringhäälingu tegevajakirjanikule silmapaistva ajakirjandusliku töö ja ühiskonnale oluliste teemade käsitlemise eest.

  • 1980 Rein Karemäe
  • 1985 Mati Talvik
  • 1988 Lembit Lauri
  • 1998 Toomas Uba
  • 2008 Aarne Rannamäe
  • 2009 Mihkel Kärmas
  • 2010 Neeme Raud
  • 2011 Ivan Makarov
  • 2012 Vahur Kersna
  • 2013 Kaja Kärner
  • 2014 Astrid Kannel
  • 2016 Indrek Treufeldt
  • 2018 Marko Reikop
  • 2020 Johannes Tralla

Bonnieri preemia

Rootsi Bonnieri perekonnale kuuluva meediakontserni ning sellele kuuluva majanduslehe „Äripäev“ auhinda, millega tunnustatakse eelneva aasta ajalehtedes ilmunud parima uurimusartikli autorit, antakse välja 1996. a-st., Teleajakirjanikest on seni preemia pälvinud:

2011 Rasmus Kagge ja Mihkel Kärmas (Eesti Rahvusringhääling) – «Pealtnägijas» ja ERRi uudistes ilmunud lugude eest „Eesti isamaalised poliitikud hangivad Vene miljonäridele elamislube“ ja „Investorid esitasid oma elukohana Stelmachi kolleegide aadresse.“ 2018 Kirsti Vainküla (Eesti Ekspress) ja Merilin Pärli (Eesti Rahvusringhääling) – lugude seeria, mis rääkisid vanemliku hoolitsuseta pisipoisist Martinist, kelle lapsendamisega tekkisid lastekaitsjate erapoolikuse tõttu probleemid.

2019 Sulev Vedler (Eesti Ekspress) ja Anna Pihl (Eesti Rahvusringhääling) – lood M.V.Wool-i kalatööstust tabanud listeeriaskandaalist.

Kuldmikrofon

Eesti Ringhäälingute Liidu aastaauhind raadio- ja teleajakirjanikele väljapaistva ühekordse saavutuse või elutöö eest. Auhind antakse üle iga aasta detsembris, kui tähistatakse Eesti ringhäälingu aastapäeva.

  • 1996 Lembit Lauri
  • 1997 Anne Erm
  • 1998 Harri Tiido
  • 1999 Vello Lään
  • 2000 Enn Eesmaa
  • 2001 Fred Jüssi
  • 2002 Valter Ojakäär
  • 2003 Helgi Erilaid
  • 2004 Vahur Kersna
  • 2005 Erki Berends
  • 2006 Riina Eentalu
  • 2007 Hubert Veldermann
  • 2008 Mati Talvik
  • 2009 Tiit Karuks
  • 2010 Erik Lillo
  • 2011 Sirje Eesmaa
  • 2012 Lembitu Kuuse
  • 2013 Tõnis Erilaid
  • 2014 Toomas Lasmann
  • 2015 Reet Linna
  • 2016 David Vseviov
  • 2017 Owe Petersell
  • 2018 Tõnis Kipper
  • 2019 Olav Osolin
  • 2020 Hendrik Relve
  • 2021 Ulla Länts

Kultuurkapitali aastapreemia

  • 2004 ERi sporditoimetus Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia: eesti sportlaste esinemise kiire, läbimõeldud ja elav vahendamine Ateena olümpiamängudel
  • 2005 Gunnar Hololei Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali preemia: legendaarne spordireporter
  • 2007 Elo Selirand Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia: parim taustajõud
  • 2011 Tarmo Tiisler Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia professionaalsete, kaasakiskuvate ja meeldejäävate spordireportaažide eest nii raadios kui televisioonis
  • 2012 Lembitu Kuuse Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia kirglike kommentaaride, säravate sõnastuste ja asjatundliku ajakirjanikutöö eest.
  • 2015 Hagi Šein Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali missioonipreemia Eesti filmi andmebaasi loomise ja järjepideva arendamise eest
  • 2015 Lembitu Kuuse Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali elutööpreemia: televisiooni raudvara – võitude ja kaotuste edastaja, kelle häält tunneb iga eestimaalane ning kelle emotsionaalsed ja kaasakiskuvad reportaažid on hullutanud spordisõpru mitu kümnendit
  • 2016 Anu Säärits Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia: traditsioonide kandja – legendaarse kergejõustikusarja „TV 10 Olümpiastarti“ telesaate juht, kes on panustanud sadu tunde ja tuhandeid häid mõtteid maailmaski unikaalse võistluse populariseerimisse

Vabariigi Presidendi teenetemärk

Eesti Televisiooni, Eesti Raadio ja Eesti Rahvusringhäälingu töötajad, kes on pälvinud Vabariigi Presidendi teenetemärgi:

2000

  • Rein Maran Valgetähe IV klassi teenetemärk

2001

  • Harri Tiido Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Kalmer Tennosaar Valgetähe medaliklassi teenetemärk
  • Ene-Maris Tali Valgetähe medaliklassi teenetemärk
  • Mati Jüri Põldre Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Heino Pedusaar Valgetähe III klassi teenetemärk
  • Vello Lään Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Tiit Karuks Valgetähe medaliklassi teenetemärk
  • Rein Järlik Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Virve Aruoja Valgetähe V klassi teenetemärk

2002

  • Hagi Šein Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Sulev Valner Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Anne Erm Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Enn Eesmaa Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Rein Karemäe Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Terje Põder Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Peeter Sookruus Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Koit Raud Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Mart Ummelas Valgetähe V klassi teenetemärk

2003

  • Ainar Ruussaar Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Juhan Paadam Valgetähe V klassi teenetemärk

2004

  • Hubert Veldermann Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Harri Tiido Valgetähe III klassi teenetemärk
  • Mari Tarand Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Aadu Slutsk Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Katrin Saks Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Ain Saarna Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Voldemar Lindström Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Rein Harjo Valgetähe IV klassi teenetemärk

2005

  • Ela Tomson Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Lembitu Kuuse Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Urmas Ott Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Riina Eentalu Valgetähe V klassi teenetemärk

2006

  • Rein Hanson Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Juhan Aare Riigivapi IV klassi teenetemärk
  • Reet Linna Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Mati Talvik Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Hagi Šein Riigivapi III klassi teenetemärk
  • Sulev Valner Riigivapi V klassi teenetemärk
  • Enn Valk Riigivapi V klassi teenetemärk

2007

  • Peeter Kaldre Valgetähe V klassi teenetemärk

2012

  • Jüri Nikolajev Valgetähe medaliklassi teenetemärk
  • Jaanus Nõgisto Valgetähe V klassi teenetemärk

2013

  • Ragnar Kond Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Eve Viilup Valgetähe V klassi teenetemärk

2014

  • Neeme Raud Valgetähe IV klassi teenetemärk

2015

  • Silvia Karro Valgetähe V klassi teenetemärk

2016

  • Margus Saar Valgetähe IV klassi teenetemärk

2017

  • Aarne Rannamäe Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Indrek Treufeldt Valgetähe IV klassi teenetemärk

2018

  • Marko Reikop Valgetähe V klassi teenetemärk

2019

  • Gunta Randla Valgetähe IV klassi teenetemärk

2020

  • Vahur Üllar Kersna Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Piret Kriivan Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Tarmo Tiisler Valgetähe V klassi teenetemärk

2021

  • Karmel Killandi Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • Õie Arusoo Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Andres Kuusk Valgetähe V klassi teenetemärk

2022

  • Anton Aleksejev Valgetähe V klassi teenetemärk
  • Renita Timak Valgetähe V klassi teenetemärk

Hea sõna auhind

Eesti Naistoimetajate auhind, millega tunnustatakse Eestis silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab positiivseid humanistlikke väärtusi ja lisab ellu paremaid tundeid, mõtteid ja tegusid.

  • 2007 Margit Kilumets
  • 2008 Madis Jürgen
  • 2009 Hille Karm
  • 2010 Margus Saar
  • 2011 Jelena Skulskaja
  • 2012 Kaja Kärner
  • 2013 Tiina Jaakson
  • 2014 Gaute Kivistik (esinejanimega Rohke Debelakk)
  • 2015 Piret Kriivan
  • 2016 Toivo Tänavsuu
  • 2017 Rainer Kerge
  • 2018 Rain Kooli
  • 2019 Joonas Hellerma
  • 2020 Eve Rohtla
  • 2021 Kristel Vilbaste

Ajakirja „Nädal“ küsitlused. Populaarsemad saatejuhid ja saated 2000-2011

Ajakiri „Nädal“ hakkas vaatajate küsitlusandmete põhjal välja selgitama populaarsemaid telesaateid ja saatejuhte nii raadios kui televisioonis alates 2000.a-st. Algusaastatel toimus konkurss kuues kategoorias, 2006. a lisati seitsmes, parima seriaalinäitleja auhind. 2012. sügisel ühendas Ajakirjade Kirjastus „Nädala“ ja „Kroonika“ ja hakati välja andma Eesti meelelahutusauhindu. Kuni 2005. aastani tuli küsitluses osalemiseks saata toimetusse ajakirjas avaldatud hääletuskaart, alates 2006. a-st sai lisaks hääletada ka internet teel. 2006. oli hääletajaid 31161, 2007 – 2856, 2011 – 3994.2 (võiks veel otsida hääletajate arvu erinevatel aastatel). Allpool auhindade nominendid ja võitjad:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

Parim uudisteedastaja televisioonis

Parim meessaatejuht televisioonis

  • Vahur Kersna

  • Hannes Võrno

  • Mart Sander

  • Vahur Kersna

  • Marko Reikop

  • Mart Sander

  • Vahur Kersna

  • Marko Reikop

  • Mart Sander

  • Hannes Võrno

  • Vahur Kersna

  • Mart Sander

  • Vahur Kersna

  • Hannes Võrno

  • Peeter Oja

  • Vahur Kersna

  • Kristjan Jõekalda

  • Hannes Võrno

Parim naissaatejuht televisioonis

  • Reet Linna

  • Marika Tuus

  • Anu Välba

  • Anu Välba

  • Tuuli Roosma

  • Reet Linna

  • Anu Välba

  • Tuuli Roosma

  • Reet Linna

  • Tuuli Roosma

  • Anu Välba

  • Eda-Ines Etti

  • Tuuli Roosma

  • Anu Välba

  • Eda-Ines Etti

  • Anu Välba

  • Maire Aunaste

  • Eda-Ines Etti

Parim telesaade

  • Pealtnägija

  • Kahvel

  • Õnne 13

  • Pealtnägija

  • Tähed muusikas

  • Terevisioon

  • Pealtnägija

  • Tähed muusikas

  • Terevisioon

  • Pealtnägija

  • Terevisioon

  • Mamma mia

  • Pealtnägija

  • Ärapanija

  • Kes tahab saada miljonärik

  • Pealtnägija

  • Ärapanija

  • Kodu keset linna

2006

2007

2008

2009

2010

2011

Parim uudisteedastaja televisioonis

  • Margus Saar

  • Olaf Suuder

  • Monika Taimla

  • Olaf Suuder

  • Margus Saar

  • Jürgen Fogel

  • Margus Saar

  • Olaf Suuder

  • Monika Taimla

Parim meessaatejuht televisioonis

  • Vahur Kersna

  • Kristjan Jõekalda

  • Hannes Võrno

  • Vahur Kersna

  • Hannes Võrno

  • Marko Reikop

  • Marko Reikop

  • Mihkel Kärmas

  • Hannes Võrno

  • Marko Reikop

  • Kristjan Jõekalda

  • Peeter Võsa

  • Marko Reikop

  • Kristjan Jõekalda

  • Mihkel Kärmas

Parim naissaatejuht televisioonis

  • Anu Välba

  • Maire Aunaste

  • Romi Hasa

  • Anu Välba

  • Maire Aunaste

  • Tuuli Roosma

  • Anu Välba

  • Krista Lensin

  • Maire Aunaste

  • Anu Välba

  • Kristi Timmer

  • Maire Aunaste

Parim telesaade

  • Pealtnägija

  • Ärapanija

  • Kahvel

  • Pealtnägija

  • Ärapanija

  • Eesti otsib superstaari

  • Pealtnägija

  • Ärapanija

  • Laululahing

  • Pealtnägija

  • Võsareporter

  • Paar

  • Pealtnägija

  • Ringvaade

  • Kodu keset linna

Parim Eesti teleseriaalinäitleja

  • Martin Veinmann

  • Indrek Ojari

  • Helgi Sallo

  • Ivo Uukkivi

  • Marko Matvere

  • Mirtel Pohla

  • Ivo Uukkivi

  • Mait Malmstein

  • Marko Matvere

  • Kadri Adamson

  • Marika Vaarik

  • Helgi Sallo

Eriauhind

Jõulutunnel (ETV)
Eestimaa uhkus (TV3)

i https://www.postimees.ee/1542195/rahvas-valis-tele-ja-raadiolemmikud

ii https://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/parimad-tele-ja-raadiosaatejuhid-on-selgunud?id=82295866

Ajakirja „Kroonika“ Eesti meelahutusauhinnad 2013-2020

2013. aastast hakati korraldama Eesti Meelelahutusauhindade gala-üritust, kus kuulutati välja rahvahääletuse tulemusel (kahes voorus) selgunud võitjad – parimad raadiohääled, telesaatejuhid, seriaalinäitlejad, teleseriaalid, filmid, kodumaised meelelahutussaated, aasta meelelahutaja jm. Hääletus toimus kahes voorus. Hääletajate hulk kasvas aasta aastalt – 2013. a oli see 91 000, 2013 – 91000, 2014 – 175000, 2015 – 243 000, 2016 – 266 356, 2017 – kahes voorus 331 782, 2018 – üle 300 000, 2019 – 485 0000, 2020 – 440 000. Allpool koondtabel teise vooru valitud nominentidest ja võitjatest telekategooriates:

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

Aasta naissaatejuht

Anu Välba
"Ringvaade",
"Eesti laul", ETV

Liina Randpere
"Tähed jääl", "Mehed ja naised", "Minu mees suudab", Kanal 2

Anneli Lahe
"Kodutunne", Kanal 2

Grete Lõbu
"Ringvaade", ETV

Tuuli Roosma "Saladused", Kanal 2

Eda-Ines Etti
"Me armastame Eestit", TV3

Tuuli Roosma "Saladused", "Meie aasta Hiinas", Kanal 2

Eda-Ines Etti
"Me armastame Eestit", TV3

Anu Välba
"Hommik Anuga", ETV

Anu Välba
"Hommik Anuga", ETV

Eda-Ines Etti
"Me armastame Eestit", TV3

Tuuli Roosma "Saladused", Kanal 2

Tuuli Roosma
"Meie aasta Austraalias", Kanal 2

Anu Välba
Katrin Lust

Anu Välba

Katrin Lust

Tuuli Roosma

Tuuli Roosma
“Meie suvi iraanlastega”, “Meie aasta Aafrikas, Kanal 2”

Anu Välba
Piret Laos

Aasta meessaatejuht

Kristjan Jõekalda
"Minu mees suudab",
"Mehed ja naised", "Lotokolmapäev", Kanal 2

Marko Reikop
"Ringvaade", "Klassikatähed", ETV

Mihkel Kärmas
"Pealtnägija", ETV

Kristjan Jõekalda Nädalalõpp Kanal 2-ga", "Kaks kanget Indias",
"Suur Lotokolmapäev", Kanal 2

Marko Reikop "Ringvaade", "Klassikatähed", ETV

Teet Margna
"Nädalalõpp Kanal 2ga", "Kaks kanget Indias", "Kuldvillak", Kanal 2

Kristjan Jõekalda "Nädalalõpp Kanal 2ga",
"Suur lotokolmapäev", Kanal 2

Karl-Erik Taukar, "Eesti otsib superstaari" ,TV3

Teet Margna "Nädalalõpp Kanal 2ga", "Kuldvillak", Kanal 2)

Kristjan Jõekalda "Nädalalõpp Kanal 2ga", "Suur lotokolmapäev - Rooside sõda",
"Kaks kanget Ameerikas", Kanal 2

Märt Avandi
"Su nägu kõlab tuttavalt", TV3

Tiit Sukk
"Suur komöödiaõhtu" , Kanal 2

Roald Johannson
"Roaldi nädal", Kanal 2

Kristjan Jõekalda
Märt Avandi

Roald Johannson

Kristjan Jõekalda

Märt Avandi

Roald Johannson
“Roaldi nädal”, “Jõulusoojus”, Kanal 2

Kristjan Jõekalda
Märt Avandi

Aasta saatejuht

Jüri Butšakov, „Õhtu!“, Kanal 2

Joel Ostrat, „Joel Ostrati suur õhtusöök“, TV3

Katrin Lust, „Kuuuurija“, Kanal 2

Parim teleseriaali näitlejatar

Marika Vaarik "Kättemaksukontor", TV3

Elisabet Reinsalu
"Pilvede all", Kanal 2

Kadri Adamson "Kättemaksukontor", TV3

Elisabet Reinsalu
"Pilvede all", Kanal 2, "Kartulid ja apelsinid", TV3

Kristel Aaslaid "Padjaklubi" TV3

Kadri Adamson "Kättemaksukontor", TV3

Elisabet Reinsalu
"Pilvede all" , Kanal 2

Grete Klein "Padjaklubi", TV3

Kristel Aaslaid "Padjaklubi", TV3


Elisabet Reinsalu
"Pilvede all" , Kanal 2

Grete Klein "Padjaklubi", TV3

Kristel Aaslaid "Padjaklubi", TV3

Piret Kalda
"Papad mammad", TV3

Elisabet Reinsalu
"Pilvede all", Kanal 2

Rita Rätsepp

Merle Palmiste

Elisabet Reinsalu

Piret Kalda

Kadri Rämmeld
„Kättemaksukontor“, TV3

Elisabet Reinsalu
Evelin Võigemast

Parim teleseriaali näitleja

Märt Avandi
"Nurjatud tüdrukud", TV3, "Tujurikkuja", ETV

Ain Lutsepp
"Pilvede all", Kanal 2

Tiit Sukk
"ENSV", ETV


Üllar Saaremäe "Viimane võmm", Kanal 2

Tiit Sukk
"ENSV", ETV,
"Heeringas veenuse õlal", "Mägede varjud", "Saare sosinad", Kanal 2

Mait Malmsten
"ENSV" (ETV),
"Mägede varjud", "Sajandi armastus" (meeshääl), Kanal 2

Harry Kõrvits ("Naabriplika" Kanal 2)

Kristjan Kasearu "Köök", Kanal 2

Üllar Saaremäe "Viimane võmm", Kanal 2

Tõnis Niinemets "Aastavahetus Kinoteatriga", ETV, "Naabriplika", "Suur komöödiaõhtu" Kanal 2

Ago Anderson
"Pühapäev Sepoga" , TV3

Argo Aadli "ENSV", ETV,
"Suur komöödiaõhtu", Kanal 2

Raivo E. Tamm
"Õnne 13",
"ENSV", ETV,
"Papad mammad" , TV3

Argo Aadli
Harry Kõrvits

Raivo E. Tamm

Argo Aadli 

Mait Malmsten 

Tõnis Niinemets

Sepo Seeman

Raivo E. Tamm

Aasta teleseriaali näitleja

Tõnis Niinemets
„Alo.Pulmad“, Kanal 2

Argo Aadli „EnsV“, ERR

Mait Malmsten „EnsV“, ERR

Aasta teleseriaal

"Pilvede all", Kanal 2

"Kättemaksukontor",
TV3

"ENSV", ERR

"Padjaklubi", TV3

„Pilvede all" Kanal 2

"Kartulid ja apelsinid" TV3

"Pilvede all", Kanal 2

"ENSV", ETV

"Padjaklubi", TV3

"Pilvede all", Kanal 2

"Köök", Kanal 2

"Padjaklubi", TV3

"Pilvede all"
Kanal 2

"ENSV"

"Papad Mammad"

„ENSV“, ERR

„Litsid“ 

„Pilvede all“

Aasta meelelahutussaade

„Su nägu kõlab tuttavalt", TV3

"Tujurikkuja“ , ETV

" Pilvede all ", Kanal 2

"Su nägu kõlab tuttavalt", TV3

"Laula mu laulu", Kanal 2

"Palume lavale", TV3

"Su nägu kõlab tuttavalt", TV3

"Laula mu laulu", Kanal 2

"Meie aasta Hiinas", Kanal 2


"Suur komöödiaõhtu", Kanal 2

"Nädalalõpp Kanal 2ga", Kanal 2

"Su nägu kõlab tuttavalt", TV3

"Väikesed hiiglased"
Kanal 2

"Prooviabielu"
"Suure tähe väike täht"

„Su nägu kõlab tuttavalt“, TV3

„Eesti otsib superstaari“

„Roaldi nädal“ 

"Kaks kanget Sovetistanis", Kanal 2

"ENSV"

"Meie aasta Aafrikas"

"Kaks kanget Jaapanis", TV3

„Maskis laulja“

„Rannamaja“

Aasta meelelahutaja

Evelin Võigemast

Tanel Padar
Märt Avandi

Tanel Padar

Jan Uuspõld
Kristjan Jõekalda

Kristjan Jõekalda

Mart Müürisepp
Kristel Aaslaid

Tõnis Niinemets

Märt Avandi
Kristjan Jõekalda

Teet Margna
Kristjan Jõekalda „Kaks kanget Kagu-Aasias“, „Nädalalõpp Kanal 2ga“, Kanal 2

Andres ja Kristjan „Meie aasta Austraalias“, Kanal 2

Raivo E. Tamm
„Papad Mammad“, TV3

Märt Avandi

Kristjan Jõekalda 
Ott Sepp

Piret Laos,
Jüri Butšakov, Robert Rool
„Õhtu!“

Tõnis Niinemets
Sepo Seeman

Teet Margna
Kristjan Jõekalda
"Kaks kanget Jaapanis"

Robert Rool, Piret Laos, Jüri Butšakov, „Õhtu!“

Marko Reikop ja Grete Lõbu „Ringvaade“, ERR

Aasta sportlik meelelahutaja

Saskia Alusalu

Hannes Hermaküla 
Ott Kiivikas 

Ott Tänak

Raivo E. Tamm
Grete Lõbu

Kalev Kruus

Anett Kontaveit
Ott Tänak

Aasta noor tegija

Anna Pihl
“Pealtnägija”, “Esimene stuudio”, “Jõulutunnel”, ETV

Henri Karpov
Brigitte Susanne Hunt

Eesti filmi- ja teleauhinnad, EFTA

Eestis, erinevalt paljudest riikidest, puudus televaldkonnas pikka aega kaalukas ja legitiimne protseduur tegijate tunnustamiseks, kus aastaauhinnad parimate loominguliste saavutuste eest oleks määranud professionaalne, eriala asjatundjate žürii. Mõlemad 2000ndatel loodud tunnustusvormid, nii 2000 telesaatekava ajakirja „Nädal“ kui ka 2000st ajakirja „Kroonika“ poolt välja antavad Meelelahutusauhinnad põhinesid vaatajate hääletusel. 2017. aastaks jõuti Eesti Filmi Instituudi töörühmas kokkuleppele uue tunnustusvormi – Eesti filmi- ja teleauhindade väljaandmiseks iga-aastasel EFTA galaüritusel. Kuna erinevat liiki telesaadete ja sarjade tegemises osales selleks ajaks ka juba rohkesti filmiinimesi ja audiovisuaalkunstide valdkond hakkas üha enam sulanduma, oli loogiline koondada nii filmi- kui televaldkonna tunnustuste jagamine ühte üritusse. Esimesest EFTA auhindade gaalat 2017. aastal näitasid üheaegselt nii ERR, Kanal 2 kui TV3. 2019. a sai nominente nimetada ka Tallinna Televisioon, kes näitas galat ka oma programmis. Senised EFTA võitjad (paksus kirjas) ja nominendid:

2017

2018

2019

2020

2021

Parim tõsielusaade

„Eesti lood“ ERR

„Meie inimesed“, ERR

„Osoon“, ERR

„Rakett 69“, ERR

„Roaldi nädal“, Kanal 2

„Roaldi nädal: Süstlaorjad“, Kanal 2

„Eesti parim pagar“, TV3

„Pealtnägija“, ERR


„Osoon“, ERR

„Kodutunne“, TV3

„Kultuurimeeter“, TTV

„Sotid selgeks“, TV3

„Urmas Ott. One Man Show“, ERR

„Üle noatera“, Elisa

„Kaks kanget Sovetistanis“, TV3

„Rahvusülikooli sajand“, ETV

„Rakett 69“, ETV

„Roaldi retked“, Kanal 2

„Bellingshauseni jälgedes“ 

„Johannese lähetamine“ 

„Kaks kanget Jaapanis“ 

„Kuuuurija“ 

„Ott Tänak – The Movie: seriaal“ 

Parim teleseriaal

„ENSV“, ERR

„Kuum jälg“, Kanal 2

„Kättemaksukontor“, TV3

„Pilvede all“, Kanal 2

„Õnne 13“, ERR

„Siberi võmm“, Kanal 2

„Lotte lood“, ERR

„Merivälja“, TV3

„Litsid“, TV3

„Alo“, Kanal 2

„Kättemaksukontor“, TV3

„Pank“, ERR

„Pilvede all“, Kanal 2

“Lahutus Eesti moodi“, ETV

„Alo“, Kanal 2

„Kättemaksukontor“, TV3

“Reetur“, Elisa

“Õnne 13“, ETV

„Eesti krimilood: sügav kelder“ 

„EnsV“ 

„Sinu, minu, meie“ 
„Tulejoonel“ 

„Valguses ja varjus“ 

Parim meelelahutussaade

„Su nägu kõlab tuttavalt“, TV3

„Eesti laul“, ERR

„Hommik Anuga“, ERR

„Klassikatähed“, ERR

„Ringvaade“, ERR

„Eesti laul“, ERR

„Su nägu kõlab tuttavalt“, TV3

„Väikesed hiiglased“, Kanal 2

„Su nägu kõlab tuttavalt“, TV3

„Eesti otsib superstaari“, TV3

„Hommik Anuga“, ERR

„Meie aasta Iraanis“, Kanal 2

„Suvestuudio“, TV3

„Kaks kanget Sovetistanis“, TV3

„Hommik Anuga“, ETV

„Meie aasta Aafrikas“, Kanal 2

„Rakett 69“, ETV

„Ringvaade“, ETV

„Joel Ostrati suur õhtusöök“

„Maskis laulja“
 
„Meie aasta Indias“ 

„R2 Aastahitt“
 
„Suus sulav Eesti“ 

Parim reality-show

„Üle parda“, ETV

„Eesti selgeltnägijate tuleproov“, TV3

„Rannamaja“, TV3

„Suunamudijate meistriklass“, Kanal2

„Tõelised kangelased“, Kanal 2

Parim infosaade või publitsistika

„Pealtnägija“, ERR

„Aktuaalne Kaamera“, ERR

„Plekktrumm“, ERR

„Radar“, Kanal 2

„Välisilm“, ERR

Parim päevakajasaade

„Esimene stuudio“, ETV

„Aktuaalne kaamera“, ETV

„Laser“, TV3

„Ma pääsesin Estonia katastroofist“, TV3

„Reporter“, Kanal2


„Aktuaalne Kaamera“ 

„Laser“ 

„Märgatud Eestis“ 

„Pealtnägija“ 

„Reporter“ 

Parim uus saade

„Roaldi nädal“, Kanal 2

„Heureka“, ERR

„Kadunud tsivilisatsiooni jälgedes“, ERR

„Meie maailm“, ERR

„Suur komöödiaõhtu“, Kanal 2

„Suud puhtaks“, ERR

„Suure tähe väike täht“, Kanal 2

„Väikesed hiiglased“, TV3

„Esimene stuudio“, ERR

„Hommik“, Kanal 2

„Legendide lahing“, Kanal 2

„Õhtu Maire Aunastega“, TTV

„Sotid selgeks“, TV3

„Roaldi retked“, Kanal 2

„Joel Ostrati suur õhtusöök“, TV3

„Laser“, TV3

„Üle noatera“, Elisa)

„Üle parda“, ETV

„Maailma kõige targem rahvas“ 

„Maskis laulja“ 

„Mida vanemad sulle ei rääkinud“

     
„Rabaradapidi" 

„Tulejoonel“

Parim erisaade

„Laulu- ja tantsupidu 2019 „Minu arm““, ETV

„Eesti laul 2019“, ETV

„Kaks kanget. Suur aastavahetusshow“, TV3

„Eesti Muusikaauhinnad“, Kanal 2

„Viljandi folk ülekanne 2019“, Inspira

„Eesti Muusikaauhinnad“

„Intsikurmu Telefestival“ 

„Koleilus 2020“
 
„Narkomuulad“ 

„Rally Estonia“ 

Parim naisnäitleja

Helene Vannari, „ENSV“, ERR

Elisabet Reinsalu, „Pilvede all“, Kanal 2

Helgi Sallo, „Õnne 13“, ERR

Luule Komissarov, „Õnne 13“, ERR

Merle Palmiste, „Kuum jälg“, Kanal 2

Luule Komissarov, „Õnne 13“, ERR

Elisabet Reinsalu, „Pilvede all“, Kanal 2

Lauli Otsar, „Merivälja“, TV3

Laine Mägi, „ENSV“, ERR

Evelin Võigemast, „Pank“, ERR

Merle Palmiste, „Litsid“, TV3

Piret Kalda, „Papad mammad“, TV3)

Rita Rätsep, „Pilvede all“, Kanal 2

Elina Reinold („Kättemaksukontor“)

Elisabet Reinsalu („Pilvede all“)

Epp Eespäev („Valguses ja varjus“)

Liisa Pulk („EnsV“)

Mirtel Pohla („Valguses ja varjus“)
 

Parim meesnäitleja

Argo Aadli, „ENSV“, ERR

Harry Kõrvits, „Naabriplika“, Kanal 2

Mait Malmsten, „ENSV“, ERR

Raivo E. Tamm, „ENSV“, „Õnne 13“, ERR

Tõnu Oja, „Papad mammad“, TV3

Mait Malmsten, „ENSV“, ERR

Raivo E. Tamm, „Papad mammad“, TV3

Tõnu Kark, „Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger“, Kanal 2

Priit Võigemast, Alo (Kanal 2)

Pääru Oja, Lõks (TV3)

Sergo Vares, Pank (ERR)

Tõnis Niinemets, Alo (Kanal 2)

Tõnu Oja, Papad mammad (Kanal 2)

Indrek Sammul („Pilvede all“)

Kaspar Velberg („Tulejoonel“)

Marko Matvere („Tulejoonel“)

Tiit Sukk („EnsV“)

Tõnis Niinemets („Eesti krimilood: sügav kelder“)

Parim sarjanäitleja

Tambet Tuisk, „Reetur“, Elisa

Helgi Sallo, „Õnne 13“, ETV

Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld, „Lahutus Eesti moodi“, ETV

Pääru Oja, „Lõks“, TV3

Tõnis Niinemets, „Alo“, Kanal 2

Parim erisaade

„Arvo Pärdi keskuse avamine“, ERR

„Inglite aeg“, TV3

„MyHits Awards“

„Rock Hotel 40“

„Üheslaulmine“, ERR

Parim ajakirjanduslik lugu

Haigekassale võltsarvete esitamine“, Kristjan Pihl, „Pealtnägija“

Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine, Keili Sükijainen, „Seitsmesed“

Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana, Jüri Butšakov, „Radar“

„Laste delikaatsed dokumendid internetis“, Eeva Esse, „Radar“

„Danske rahapesuskandaal“, Johannes Tralla, „Aktuaalne kaamera“

„Igor Mangi ahistamise paljastamine“, „Pealtnägija“

„Internetikelmuse ohvrid“, „Sotid selgeks!“

„Vähiravifond kaevati kohtusse“,

Nele Kullerkupp, „Skorpion“

„Jane Paberiti lood“, Taavi Eilat, „Pealtnägija“, ETV

„Biolisand“, „Laser“, TV3

„Kagu-Eesti tormi kajastus“, Mirjam Mõttus, ETV

„Päriselu lood: Globalistid või natsid“, Elo Mõttus, Kanal2

„Vihkav Eesti“, Eeva Esse, Kanal2

"Jalgrattaga liikumise võimalikkusest Tallinnas",  „Laser“, Marii Karell.

"Koroonaajal kogu perega võlaorjusse?", „Märgatud Eestis“, Taavi Libe.

"Mati Alaveri kohtutoimik purustab viimasegi illusiooni tema puhtusest", „Pealtnägija“, Mihkel Kärmas ja Taavi Eilat.

“Reporter tegutseb koroonapuhangu keskel Põhja-Itaalias”, „Reporter“, Elo Mõttus-Lepik.

"Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil", „Pealtnägija“, Kristjan Pihl.

Parim naissaatejuht

Anu Välba, „Hommik Anuga“, ERR

Astrid Kannel, „Välisilm“,“ AK“, ERR

Grete Lõbu, „Ringvaade“, ERR

Margit Kilumets, „OP!“, ERR

Tuuli Roosma, „Saladused“, Kanal 2

Grete Lõbu, „Ringvaade“, ERR

Ines, „Me armastame Eestit“, TV3

Signe Lahtein, „Kodutunne“, TV3

Reet Linna, „Prillitoos“, ERR

Eve Kallaste, „Eesti selgeltnägijate tuleproov“, TV3

Liisa-Indra Pajuste, „Ela hästi“

Piret Laos, „Hommik!“, Kanal 2

Tuuli Roosma, „Meie suvi Iraanlastega“, Kanal 2

Parim meessaatejuht

Joonas Hellerma, „Plekktrumm“,ERR2

Kristjan Jõekalda, „Nädalalõpp Kanal 2ga, Kanal 2

Margus Saar, „Iseolemine“, „AK“, ERR

Marko Reikop, „Ringvaade“, ERR

Urmas Vaino, „Terevisioon“, ERR

Roald Johannson, „Roaldi nädal“

Marko Reikop, „Ringvaade“

Märt Avandi, „Su nägu kõlab tuttavalt“

Karl-Erik Taukar, „Eesti otsib superstaari“

Hannes Võrno, „Hannes Võrno 33 minutit“, TTV

Jüri Aarma, „Praegu ja siin“, TTV

Jüri Butšakov, „Hommik!“, Kanal 2

Marko Reikop, „Ringvaade“, ERR

Parim intervjueerija

Marko Reikop, „Intervjuu president Kersti Kaljulaidiga“, ETV

Andres Kuusk, „Esimene stuudio“, ETV

Marii Karell, „Laser“, TV3)

Roald Johannson, „Roaldi nädal“, Kanal 2

Taavi Libe, „Seitsmesed: Duubel“, TV3

Andres Kuusk („Esimene stuudio“)

Anu Välba („Hommik Anuga“)

Elo Mõttus-Lepik („Reporteri eri: Sõda koroona vastu“)

Marii Karell („Laser“)

Roald Johannson („Roaldi retked“)

Parim reporter

Marian Võsumets, „Reporter“, Kanal 2

Eda-Liis Kann, „Reporter“, Kanal2

Jüri Muttika, „Ringvaade“, ETV

Marek Lindmaa, „Sotid selgeks“, TV3

Tarmo Tiisler, ETV

Anton Aleksejev („Aktuaalne kaamera“)

Elo Mõttus-Lepik („Reporter“)

Heleri All („Ringvaade“; „Aktuaalne kaamera“)

Jüri Muttika („Ringvaade“)

Taavi Libe („Märgatud Eestis“)

Aasta sisulooja

Mihkel Ulman, TV3

Ivar Vigla, Kanal2

Kai Väärtnõu, ETV

Martin Algus, Elisa

Piret Eero, ETV

stsenarist ja toimetaja Kaidi Klein („Ott Tänak: The Movie – seriaal“)

toimetaja Kai Väärtnõu („Ringvaade“)

produtsent Kaupo Karelson („Maskis laulja“)

stsenarist Martin Algus („Valguses ja varjus“)

produtsent  
Tuuli Roosma („Meie aasta Indias“, „Mida vanemad sulle ei rääkinud“)

Parim meelelahutussaate juht

Kristjan Jõekalda ja Teet Margna „Kaks kanget LIVE“, TV3

Grete Lõbu ja Marko Reikop, „Ringvaade“, ETV

Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool, „Õhtu!“, Kanal2

Tõnis Niinemets, „EFTA gala“, ETV

Tuuli Roosma, „(Meie aasta Aafrikas“, Kanal2

Aigar Vaigu („Rakett 69“)

Joel Ostrat („Joel Ostrati suur õhtusöök“)

Jüri Butšakov; Piret Laos; Robert Rool („Õhtu!“)

Roald Johannson („Roaldi retked“)

Teet Margna ja Kristjan Jõekalda („Kaks kanget LIVE“, „Kaks kanget Jaapanis“)

Parim režissöör

Ove Musting, „Eesti laul“, finaal, ERR

Ain Prosa, „Kättemaksukontor“, TV3

Eva-Katariina Taimre, „Eesti laul“, finaal, ERR

Marianne Kõrver, „Roaldi nädal“, Kanal 2

Ülle Õun, „MI“, „Klassikatähed“, ERR

Villem Tarvas, „Kaks kanget Kagu-Aasias“, Kanal 2

Eva Katariina Taimre, „Eesti laul“, suurprojektid, ERR

Triin Ruumet, „Merivälja“, TV3

Eva Katariina Taimre, Eesti laul

Aleksei Mutovkin, Skorpion

Anna Stepanova, Eesti otsib superstaari

Doris Tääker, Alo (Kanal 2)

Mirjam Marjatta Olesk, Pilvede all (Kanal 2)

Aasta vormilooja

Anna Stepanova, TV3

Andres Lepasar, ETV

Ergo Kuld, Elisa

Indrek Simm, TV3

Marianne Kõrver, Kanal2

operaator Andrus Rebane („Terevisioon“, „Esimene stuudio“, „Suud puhtaks“, „Eesti Laul“, „Prillitoos“, jalgpalli ülekanded, EV aastapäeva ülekanded)

režissöör Ergo Kuld („Tulejoonel“)

kunstnik Liisi Eesmaa („Maskis laulja“)

režissöör Marek Miil („Rally Estonia“, „Eesti Muusikaauhinnad“, „Jõulud kirikus“, „Laulud sõdurile“)

monteerija Viljar Särekanno ja režissöör Indrek Simm („Laser“)

Parim stsenarist

Villu Kangur ja Gert Kiiler, „ENSV“, ERR

Gerda Kordemets, „Siberi võmm“, Kanal 2

Indrek Hargla, „Merivälja“, TV3

Martin Algus, „Miks mitte?!“, ERR

Andra Teede, „Õnne 13“, ERR

Kait Kall, Mehis Pihla, Jim Ashilevi, Birgit Kermes, Karl Kermes, „Alo“, Kanal 2

Mart Sander, „Litsid“, TV3

Mihkel Ulman, „Kättemaksukontor“, TV3

Parim toimetaja

Mihkel Kärmas, „Pealtnägija“, ERR

Anna Gavronski, „Pealtnägija“, ERR

Indrek Treufeldt, „Kahekõne“, ERR

Kajar Kase, „Ringvaade“, ERR

Marii Karell, „Radar“, Kanal 2

Õie Arusoo, „Osoon“, ERR

Anne Mäns, „Kaks kanget Kagu-Aasias“, „Nädalalõpp Kanal 2ga“, Kanal 2

Anne-Mari Müller, „Eesti selgeltnägijate tuleproov“, „Me saime lapse“, TV3

Anne-Mari Müller, „Roaldi nädal“, Kanal 2

Kai Väärtnõu, „Ringvaade“, ERR

Keili Sükijainen, „Inglite aeg“, TV3

Liis Epro, „Pillimeeste klubi“, TTV

Maris Johannes, „Kultuurimeeter“, TTV

Parim operaator

Margus Malm, „Su nägu kõlab tuttavalt“, „Me armastame Eestit“, juhtoperaator, TV3

Kristjan-Jaak Nuudi, „Klassikatähed“, ERR

Raul Priks, „Su nägu kõlab tuttavalt“, TV3

Raul Priks, „Eesti laul“, ERR

Tauno Sirel, „Su nägu kõlab tuttavalt“, „Me armastame Eestit“, TV3)

Madis Reimund, „Merivälja“, TV3

Ergo Treier, „Wend Weis“, „Lotte lood“, ERR

Hans Ulman, „Siberi võmm“, Kanal 2

Raul Priks, „Eesti laul“, ERR

Aare Varik, „Radar“, Kanal 2

Andres Loorand, „Meister ja tema 100 Eesti lõõtspilli“, TTV

Markus Orav, „Lõks“, TV3

Roman Vassiljev, „Birgitta Festival 2018“, TTV

Panus Eesti televaldkonda

Marite Kallasmaa

Hagi Šein