Valik 2021. a artikleid Eesti ajakirjanduses
2021
Sten-Kristian Saluveer. Filmitööstus metakino künnisel. 2021. aasta jääb igavesti kino ajalukku. Kuidas toda murrangulist aastat tulevikus käsitletakse – kas lõpu, alguse, radikaalse kannapöörde või hoopiski taas- või ümbersünnina –, jäägu tulevaste põlvede otsustada. Filmimaailm on olnud juba poolteist aastakümmet suurte muutuste keerises – nihe tootjalt vaatajale, levivõrgustiku digiteerumine ja killustumine koos vaatajate liikumisega kinost platvormidele ning interneti ja laiemalt tehnoloogia plahvatuslik mõju kogu väärtusahela ulatuses. err.ee, 30.12.
Sten-Kristian Saluveer. Eesti filmipoliitika on kokku jooksnud ja selge tulevikuvaateta. Filmi tulevik pole kinos, vaid digitaalsetel platvormidel, kus teistega konkureerimiseks on hädavajalik tugev riiklik filmitööstus. err.ee, 11.09.
JUHTKIRI I Uus aeg, uued ohud. Venemaa mõjutustegevuse olemus on ajas muutunud. “Suurenenud on Eesti venekeelsete kanalite jälgitavus. Vajame tõhusat eesti keele õppe programmi”. arvamus.postimees.ee, 13.04.
Eller, Karl Mihkel. ERRi juht olümpia teleülekannetest: meil pole mõtet maksumaksja rahaga hindasid taevasse ajada. “Eesti Rahvusringhääling (ERR) tegi olümpiamängude teleõiguste eest väärika pakkumise, kuid jäi sellest hoolimata pika ninaga. Juhatuse esimees Erik Roose ütles intervjuus Postimehele, et reklaamiraha kasutava erameediaga on avalik-õiguslikul telekanalil spordiülekannete pärast väga keeruline konkureerida”. om.postimees.ee, 12.04.
Martinson, Jaan. Saarna: olümpia teleõigused on ebamõistlikult kallid. Kaljuveer: hind on mõistlik. “Eesti televaataja ei näe ERR-i ekraanilt ka Pekingi ega Pariisi olümpiat, sest hind olevat liiast”. sport.delfi.ee, 12.04.
Alvela, Ain. Suvel peaks seadmeid vahetama ligi 75 000 televaatajat. Levira: meie säilitaksime SD-formaadi veel kaheks aastaks. “Kuigi Levira ja ERRi kokkuleppe kohaselt jätkub SD-formaadis telepildi edastamine kuni juunikuuni, jääb õhku küsimus, kas üleminek ei ole liiga kiire? Kas inimestel jääb piisavalt aega ettevalmistusteks, näiteks kasvõi uute seadmete jaoks vajaliku raha kõrvalepanekuks?” maaleht.delfi.ee, 02.03.
BNS. ETV+ vaatajate arv on kerkinud PBKst mööda. “Telekanali ETV+ nädalate keskmine vaatajate arv on kasvanud 215 000 inimeseni. Aastaid populaarseima venekeelse kanali tiitlit kandunud PBK auditoorium on aga langenud alla 200 000, vahendab ERR”. postimees.ee, 10.03.
ETV+ üllatab hiilgavate vaatajanumbritega: eesmärk on kasvatada ka ETV+ programmi seltsis veedetud aega. “Kriisiaja algusest möödunud aasta kevadel on ETV+ vaatajate arv kasvanud 215 000 inimeseni nädalas. Telekanali vaadatuim saade on venekeelne uudistesaade “Aktuaalne kaamera””. kroonika.delfi.ee, 10.03.
Randlo, Toomas. Uus Eesti TV-platvorm lahendab ära televaatajate igivana probleemi. “Apollo TV loodab lahendada telerivaataja igivana probleemi, et telekast pole midagi vaadata. Samuti soovitakse jõuda majapidamisteni, kus ligipääs nüüdisaegsele TV-teenusele on piiratud. Platvorm kuulub Postimees Grupi tütarfirmale OMG TV OÜ-le, mis asutati möödunud aastal”. leht.postimees.ee, 25.02.
Makarova, Marianna. PÄEVA TEEMA | Eestivenelased ei ole Sputniku-meelsed, vene kanalite olulisus koroonainfo saamisel on hoopis langenud. epl.delfi.ee,10.02.
Liimets, Andrei. Voogedastussõjas surma ei saa. “2020. aastal tegi rekordhüppe nii voogedastusplatvormide kasutusstatistika kui originaalsisu tootmisele eraldatud rahahulk”. Sirp, 22.01.
Veidemann-Makko.. INTERVJUU. TV3 uus loovjuht Urmas E. Liiv tahab kanali täita “lõbusa sodiga”: Katrin Lustile on mu süda alati valla olnud. “Täna TV3 Grupi telekanalite loovjuhina tööd alustanud Urmas Eero Liiv lubab eetri lisaks kvaliteetsele meelelehutusele täita lõbusa sodiga, mida on lihtne ja odav toota. TV3e on tagasi oodatud ka Katrin Lust, kelle tähelennu taga on just Liiv”. Kroonika, 11.01.